Szpitalny catering: za niską cenę trudno o wysoką jakość

Autor: gazetalubuska.pl, RR/Rynek Zdrowia • • 03 października 2013 12:32

Czy dojdzie do rozwiązania umowy z firmą cateringową, zajmującą się dostarczaniem posiłków pacjentom Lubuskiego Szpitala Specjalistycznego Pulmonologiczno-Kardiologicznego w Torzymiu? W sierpniu wygrała ona przetarg, ale skarg na jakość posiłków przybywa z każdym miesiącem.

Szpitalny catering: za niską cenę trudno o wysoką jakość

Szpital nie jest zadowolony i nie wyklucza, że jeśli sytuacja się nie zmieni, może dojść do rozwiązania umowy.

- Na obiad przeważnie zupa, której nie można określić, do tego ziemniaki i coś, co ma przypominać gulasz, choć w sosie trudno doszukać się kawałka mięsa - ocenił posiłki jeden z pacjentów w rozmowie z Gazetą Lubuską. - Niechby tego jedzenia było mniej, ale żeby było bardziej treściwe. I przyjeżdżało na czas, bo bywało, że obiad docierał z godzinnym opóźnieniem - apelował chory.

Zastępca dyrektora szpitala Urszula Kawalec-Hurny przyznaje pacjentom rację i wyjaśnia, że we wrześniu spotkała się w tej sprawie z szefem firmy cateringowej. Wspomniała, że pacjenci byli zadowoleni z usług poprzedniej, małej firmy rodzinnej, ale wygrała obecna, bo zaoferowała najniższą cenę.

W ub.r. dyrektor placówki Janusz Dreczka podczas dyskusji na temat outsourcingu przypominał na łamach Rynku Zdrowia, że kiedy w torzymskim szpitalu funkcjonowała własna kuchnia, sam "wkład do kotła" do jednego posiłku kosztował 4,80 zł. - Do tego dochodziły koszty osobowe, dozór techniczny itp. Z pewnością koszt całkowity był większy niż obecnie, kiedy catering za osobodzień brutto wynosi 8,89 zł - mówił o rozliczeniach z tak dobrze ocenianą rodzinną firmą.

- Ponadto budynek kuchni nadawał się do remontu i wymiany sprzętu. Obecnie w zasadzie interesuje nas wyłącznie spełnienie wymogów w zakresie jakości posiłków, warunków sanitarnych i zapewnienie nadzoru dietetyka, a to mamy pod pełną kontrolą - podkreślał dodając, że nawet w ośrodkach peryferyjnych można osiągnąć i dobrą jakość usług, i jednocześnie przyzwoite ceny.

Czytaj: Rachunek za usługę

Teraz dyrekcja szpitala musi znaleźć złoty środek, aby za przyzwoitą cenę mieć jednocześnie usługę dobrej jakości.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum