Szpitale w Szubinie i Nakle na plusie

Autor: Gazeta Pomorska, SA/Rynek Zdrowia • • 19 sierpnia 2009 13:12

Spółka Nowy Szpital w Szubinie i Nakle w ubiegłym roku wypracowała ponad 3 mln zł zysku. Realizuje więc kolejne inwestycje - modernizuje palcówki i planuje zakup sprzętu.

Szpitale w Szubinie i Nakle na plusie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Adam Roślewski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Nowy Szpital mówi, że nawet w dobie kryzysu Nowy Szpital w Szubinie i Nakle radzi sobie finansowo nieźle. Uporał się z zadłużeniem, a w ubiegłym roku wypracował 3 mln złotych zysku brutto. Po odprowadzeniu podatku dochodowego zostało 2 mln 237 tys. zł na czysto. Pomimo kryzysu gospodarczego, w pierwszym półroczu tego roku szpital też jest na plusie.

Tomasz Miłowski, starosta nakielski, jest zadowolony z przekształceń. Twierdzi, że nie ma tygodnia, by do Nakła nie przyjeżdżali przedstawiciele innych gmin, które dopiero przymierzają się do zmiany statusu prawnego placówek i podpatrują jak to zrobić. Jak powiedział, byli w Nakle przedstawiciele, m.in. powiatu radomskiego i olkuskiego.

Dobre efekty finansowe, to m.in. wynik zmian organizacji pracy szpitali i zróżnicowanie ofert usług medycznych. Szpitale w Szubinie i Nakle, przed przekształceniami, konkurowały o pacjenta. Teraz ich oferta została zróżnicowana. Szpital w Szubinie, np. przeprowadza operacje tzw. ostre, a Nakło specjalizuje się w operacjach planowych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Trwają w szpitalach prace modernizacyjne. Po modernizacji oddziału chirurgicznego i ginekologicznego szpitala w Nakle – jak zapewnił Jarosław Gierszewski, zastępca dyrektora do spraw operacyjnych Nowego Szpitala w Szubinie i Nakle – do wymaganych standardów doprowadzane będą kolejne oddziały.

W tym roku spółka zamierza wydać 840 tys. zł na zakup nowego sprzętu. Planowany jest także zakup dwóch nowych ambulansów.

Są planowane również zmiany w szpitalu w Szubinie. Podjęto już starania, by uruchomić, będący w gotowości przez całą dobę,  blok intensywnej opieki medycznej. Ze względu na dużą liczbę porodów rozbudowany zostanie oddział położniczy. Realizacja tej inwestycji jest przewidziana w 2010 roku.

Jak przyznaje Marek Domżała, zastępca dyrektora  do spraw medycznych Nowego Szpitala w Szubinie i Nakle, decyzję o modernizacji oddziału położniczego podjęto po analizie ankiet, przeprowadzonych wśród kobiet, które zwróciły uwagę, że chociaż opieka jest bez zarzutu, to warunki  socjalne mogłyby być na oddziale lepsze.

W Nakle w planach mają również poprawę warunków pracy przyszpitalnych poradni specjalistycznych, których w tym mieście oraz w Szubinie łącznie przy szpitalach działa ponad 30.

W tym roku Nowy Szpital w Szubinie i Nakle rozpoczął realizację projektu unijnego, w ramach którego kupiony zostanie w ciągu najbliższych trzech lat sprzęt medyczny za kwotę 2,4 mln zł. oraz zmodernizowany blok operacyjny w nakielskim szpitalu za kwotę 450 tys. zł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze