Szpitale w Piszu i Elblągu wznowiły pracę

Autor: ro.com.pl/Rynek Zdrowia • • 26 czerwca 2020 18:00

Szpital w Piszu znów przyjmuje pacjentów. Przerwę w pracy zarządzono z powodu pacjenta zakażonego COVID-19. Także Elbląski Szpital Miejski powrócił już do normalnej pracy - informuje Radio Olsztyn.

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Na oddziale internistycznym Szpitala Powiatowego w Piszu przebywał pacjent, leczony z powodu innych schorzeń, ale w trakcie jego pobytu okazało się, że jest zakażony koronawirusem. Chory został przetransportowany do szpitala w Ostródzie.

Od 17 czerwca interna nie przyjmowała pacjentów, a personel oddziału objęto kwarantanną. Testy nie wykazały jednak obecności koronawirusa u żadnego z pracowników i wszyscy wrócili do pracy.

Również Elbląski Szpital Miejski powrócił już do normalnej pracy. Do końca maja część placówki przy ulicy Żeromskiego była wyłączona i przystosowana do leczenia pacjentów z COVID 19.

Włączanie do normalnego funkcjonowania zamkniętych na ten czas oddziałów zaplanowane było na czerwiec. Działający w Szpitalu Miejskim oddział zakaźny wciąż może przyjmować osoby z COVID 19. Jest tam około 30 łóżek, także dla pacjentów ze schorzeniami psychiatrycznymi.

Czytaj: ro.com.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum