Szpitale w Kartuzach i Kościerzynie współpracują w zakresie opieki kardiologicznej

Autor: Kartuzy.info/Rynek Zdrowia • • 12 kwietnia 2016 17:28

W Powiatowym Centrum Zdrowia w Kartuzach zorganizowano konferencję poświęconą współpracy pomiędzy PCZ a Szpitalem Specjalistycznym w Kościerzynie. Obie placówki chcą rozszerzyć m.in. współpracę w zakresie pacjentów objętych opieką kardiologiczną.

Współpraca ozpoczęła się, gdy karetki powiatu kartuskiego wyposażono w system umożliwiający wykonanie badania EKG w domu u pacjenta Fot. Archiwum

Współpraca na tej dziedzinie trwa już 12 lat. Rozpoczęła się, gdy karetki powiatu kartuskiego wyposażono w system umożliwiający wykonanie badania EKG w domu u pacjenta. Wynik jest wysyłany drogą telefoniczną do szpitala w Kościerzynie, gdzie analizuje go kardiolog. Następnie zespół karetki otrzymuje informacje o wstępnej diagnozie pacjenta, co pozwala na właściwe skierowanie: albo do szpitala w Kościerzynie, gdzie można przeprowadzić dokładne badania, np. wykonać koronarografię, albo do szpitala w Kartuzach - informuje serwis kartuzy.info

PCZ w Kartuzach zależy obecnie na tym, by zacieśnić współpracę w zakresie kardiologii tak, by jeszcze więcej pacjentów mogło być przekazywanych do specjalistycznego ośrodka kardiologicznego w Kościerzynie nie tylko z karetek, ale także z SOR-u. Dzięki temu otrzymają oni szybką i kwalifikowaną pomoc.

W spotkaniu uczestniczyli pracownicy i kierownictwo obu placówek, a także Hanna Zych-Cisoń, członek zarządu województwa pomorskiego oraz poseł Stanisław Lamczyk.

Więcej: kartuzy.info

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum