Szpitale pediatryczne objęte pozalimitowym finansowaniem - nowelizacja rozporządzenia

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 10 lutego 2021 19:25

Nowelizacja rozporządzenia z 9 lutego zagwarantuje szpitalom pediatrycznym możliwość otrzymania środków finansowych z NFZ na dotychczasowym poziomie.

Szpitale pediatryczne objęte pozalimitowym finansowaniem - nowelizacja rozporządzenia
Fot. Fotolia

Minister Zdrowia podpisał 9 lutego nowelizację rozporządzenia w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej. Zmiana przepisów umożliwia wprowadzenie rozwiązań pozwalających na zachowanie płynności finansowej i poziomu przychodów placówek medycznych w I kwartale 2021 roku.

Mechanizm dotyczy w szczególności placówek realizujących umowy z zakresu leczenia szpitalnego dla dzieci (szpitale pediatryczne) i umożliwi im wypłatę środków w wysokości 100% kwoty wynikającej z umowy.

Trwająca pandemia COVID-19 może wpływać na stopień realizacji pełnego poziomu kontraktu w I kwartale br. przez jednoprofilowe szpitale pediatryczne, dlatego wprowadzone 9 lutego br. rozwiązanie zagwarantuje szpitalom pediatrycznym możliwość otrzymania środków finansowych z Narodowego Funduszu Zdrowia na dotychczasowym poziomie - czytamy w komunikacie Funduszu.

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z 9 lutego 2021 roku zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw pod pozycją 263.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze