Szpitale na Podhalu liczą nadwykonania

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 01 września 2013 12:20

Podhalańskie szpitale zaczynają liczyć wydawane na zabiegi pieniądze. Po pierwszym półroczu okazuje się, że i tym razem lecznice mają sporo tzw. nadwykonań. Medycy liczą, że NFZ zwróci im choć część wydanej ponadplanowo kwoty - czytamy w "Gazecie Krakowskiej".

Szpitale na Podhalu liczą nadwykonania
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
- Na koniec lipca mamy w sumie wyrobione 112 proc. kontraktu - mówi Monika Wróblewska ze szpitala w Suchej Beskidzkiej. W pieniądzach to wychodzi ok. 2,6 mln zł, tymczasem całoroczny kontrakt szpitala wynosi 45 mln zł. Jak mówi Wróblewska, jest nadzieja, że NFZ zwróci choć część pieniędzy, choć wiadomo, że jak zawsze takie rozmowy nie będą łatwe. 

Nieco lepiej za to ten rok ocenia Regina Tokarz, dyrektor Szpitala Powiatowego im. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, która uważa, że ten rok jest zdecydowanie lepszy, jeśli chodzi o działalność NFZ, choć oczywiście szpital też ma nadwykonania.

Zakopiańska placówka w I półroczu wykonała więcej zabiegów za ponad 1,6 mln zł. Jednak w tej sumie są wliczone zabiegi ratujące życie. Fundusz zawsze za nie płaci. Jak na razie w przypadku szpitala w Zakopanem będzie to ok. 350-400 tys. zł.

Z kolei Podhalański Specjalistyczny Szpital w Nowym Targu też zamknął pierwsze półrocze z 2,3 mln zł nadwykonań przy kontrakcie rocznym 52 mln zł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum