×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Szpitale kliniczne i instytuty od 2016 r. z wyższą wyceną za punkt?

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia30 listopada 2015 10:21

Od 2016 r. NFZ może zwiększyć szpitalom klinicznym i instytutom wycenę punktu za każde z realizowanych świadczeń. Będzie to możliwe dzięki rozporządzeniu (Dz.U. z 2015 r. poz. 1400), które minister Marian Zembala podpisał na miesiąc przed wyborami parlamentarnymi.

Szpitale kliniczne i instytuty od 2016 r. z wyższą wyceną za punkt?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

138 mln zł w przyszłym roku mogą otrzymać dodatkowo szpitale nadzorowane przez ministra zdrowia oraz podlegające rektorom uniwersytety medyczne - informuje gazetaprawna.pl

Placówki te od dawna domagały się poprawy finansowania, ponieważ są opłacane według takiej samej kalkulacji punktowej, jak np. mały szpital powiatowy. NFZ za każdą procedurę płaci określoną liczbę punktów. Ta oczywiście jest wyższa w przypadku świadczeń wysokospecjalistycznych niż np. prostego zabiegu, ale wartość pojedynczego punktu (52 zł) jest zawsze taka sama.

Na apele klinik i instytutów ws. zwiększenia finansowania zareagował dopiero minister Zembala. W rozmowie z DGP poinformował, że zapewnił na 2016 r. dodatkowe 138 mln zł na zwiększenie wyceny punktu o 1 zł tylko dla tej grupy szpitali.         

Więcej: www.gazetaprawna.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze