Szpitale Tczewskie SA liczą na pieniądze z New Connect

Autor: dziennikbaltycki.pl, RR/Rynek Zdrowia • • 25 lipca 2013 12:08

Szpitalne spółki na giełdzie szukają pieniędzy, żeby do końca 2016 r. dostosować działalność do nowych norm sanitarnych. Ostatnio zarząd Szpitali Tczewskich SA zapowiedział, że chce wprowadzić szpital na giełdę New Connect.

Szpitale Tczewskie SA liczą na pieniądze z New Connect

Zarząd spółki szacuje, że dzięki wejściu na giełdę udałoby się zdobyć nawet 20 mln złotych. W tczewskim starostwie ustalono, że decyzja o przyjęciu wariantu giełdowego zostanie podjęta do końca sierpnia - po akceptacji przez radnych i poznaniu opinii niezależnego doradcy.

Szpitale Tczewskie SA nie byłyby osamotnione na rynku New Connect. Jest tam już kilka szpitalnych spółek. Należy do nich Grupa Scanmed Multimedis prowadząca przychodnie i Szpital św. Rafała w Krakowie, a także od 2011 r. Polski Holding Medyczny PCZ, który ma 4 szpitale, przychodnie i sanatoria.

- Uzyskanie pieniędzy z New Connect nie jest proste, ale jest możliwe. Inwestorzy giełdowi coraz więcej rozumieją ze specyfiki rynku ochrony zdrowia. Kwestą jest pokazanie im perspektywy zyskowności. Jeśli spółka będzie w stanie przekonać inwestorów, że na zyski nie trzeba czekać 7 czy 10 lat, tylko że będą szybciej, to dość łatwo pozyska środki na New Connect. W przeciwnym razie musi szukać inwestora, który byłby w stanie dłużej czekać na zyski - powiedział nam analityk rynkowy.

Jeśli Szpitale Tczewskie SA zaistniałby na New Connect, to - jak powiedział w Dzienniku Bałtyckim Janusz Boniecki, prezes spółki - pieniądze przeznaczyłyby na budowę nowego bloku operacyjnego, oddziału intensywnej terapii, a także centralną sterylizatornię.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum