Szpital zwolnił 130 pracowników. "Na same podwyżki brakuje nam 1,5 mln miesięcznie"

Autor: oprac. MP • Źródło: RMF FM/Rynek Zdrowia06 września 2022 13:10

Aż 130 etatów zostało zredukowanych w szpitalu powiatowym w Miechowie - informuje RMF FM. Dyrekcji placówki na same podwyżki wprowadzone od 1 lipca brakuje 1,5 mln zł miesięcznie.

Szpital zwolnił 130 pracowników. "Na same podwyżki brakuje nam 1,5 mln miesięcznie"
Szpital w Miechowie zwolnił 130 pracowników. Powodem brak pieniędzy na podwyżki Fot. AdobeStock
  • Szpital św. Anny w Miechowie zwolnił 130 pracowników - poinformował RMF FM
  • Powodem redukcji etatów jest jest brak pieniędzy na wprowadzone od 1 lipca podwyżki na ochronę zdrowia
  • Dyrekcja szpitala wylicza, że na same pensje - nie licząc kosztów związanych z inflacją, wzrostem cen energii i gazu - brakuje 1,5 mln zł miesięcznie

Szpital w Miechowie zwolnił 130 pracowników. Brakuje 1,5 mln miesięcznie na podwyżki

130 etatów zredukowała dyrekcja szpitala powiatowego w Miechowie w woj. małopolskim - poinformował RMF FM. Powodem cięć w placówce, która zatrudnia w sumie ponad 450 osób, są wprowadzone od 1 lipca podwyżki.

- Podpisaliśmy aneks do wyższych wynagrodzeń, jednocześnie dostaliśmy zmienioną wycenę świadczeń i brak środków wskaźnikowych wypłacanych przez NFZ - mówi cytowany przez rozgłośnię dyrektor placówki Mirosław Dróżdż.

Szef szpitala wylicza, że nie licząc kosztów związanych z inflacją, wzrostem cen prądu i gazu oraz innych kosztów, na same podwyżki brakuje mu 1,5 mln zł miesięcznie.

Jak przyznaje dyrektor, sytuacja szpitala jest bardzo trudna i redukcja 130 etatów jest "niewystarczającym ruchem". - To proces, który będzie jeszcze trwał parę miesięcy - tłumaczy.

Wśród osób objętych od września redukcją etatów są głównie pracownicy niemedyczni, którzy już pracują najczęściej na 3/4 etatu. RMF FM informuje też, że szpital nie przedłużył również żadnej umowy czasowej.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum