Szpital zatrudnił czynnego policjanta. Pierwszy taki przypadek w Polsce?

Autor: JW/Rynek Zdrowia • • 07 stycznia 2020 14:20

W Zespole Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju od 1 stycznia 2020 roku pracuje czynny funkcjonariusz policji, sierżant sztabowy Robert Matusik.

Na zdj. po prawej sierż. sztab. Robert Matusik, policjant. Fot.: www.szpitalbusko.pl

Policjant, poza obowiązkami które wykonuje jako mundurowy, dodatkowo został zatrudniony jako kierowca transportu szpitalnego. Jak twierdzi szpital, to przykład "nowoczesnej aktywności zawodowej". "Jako funkcjonariusz policji służy na co dzień naszym mieszkańcom dbając o ich bezpieczeństwo czy mienie" - zaznacza szpital i dodaje, że teraz będzie służyć także pacjentom.

Zgodę na dodatkowe zatrudnienie sierżanta Matusika wydał szef  Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju. Mundurowy ma dorabiać jako kierowca po służbie.

Sierżant Matusik jako policjant znany jest z tego, że w 2016 roku w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży ze sklepów na terenie Buska-Zdroju. Z kolei w roku 2018 po długim pieszym pościgu ujął zbiega z Zakładu Karnego w Pińczowie.

Zespół Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju jest największym szpitalem w południowej części woj. świętokrzyskiego. Świadczeniami obejmuje populację ponad 200 tys. pacjentów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum