×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Szpital wznawia działalność pediatrii i chirurgii. Docelowo uruchomi opiekę długoterminową

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia/wodzislawslaski.naszemiasto.pl19 lutego 2023 12:00

Wodzisław i Rydułtowy: Szpital Powiatowy znalazł lekarzy do zawieszonych dwóch oddziałów. Pediatria ma wznowić działalność 1 kwietnia, a chirurgia 1 maja - informuje wodzislawslaski.naszemiasto.pl.

Szpital wznawia działalność pediatrii i chirurgii. Docelowo uruchomi opiekę długoterminową
Pediatria zostanie uruchomiona 1 kwietnia. Fot. Shuttersock
  • 1 maja ponownie ma ruszyć chirurgia ogólna w wodzisławskim szpitalu
  • Budynki w Rydułtowach docelowo opuszczą oddziały internistyczny, rehabilitacyjny i zawieszony do 1 kwietnia dziecięcy
  • Wszystkie trzy zostaną przeniesione do Wodzisławia. W Rydułtowach ma być tylko opieka długoterminowa - informuje portal wodzislawslaski.naszemiasto.pl

Szpital znalazł lekarzy. Reorganizuje pracę

-  Zakładamy, że 1 maja chirurgia ogólna ponownie zostanie otwarta i będzie przyjmowała pacjentów. Będzie tam 37 łóżek – wskazuje Krzysztof Kowalik, dyrektor Szpitala Powiatowego w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim,
Na chirurgię wracają lekarze, którzy odeszli ze szpitala trzy lata temu. 

Z kolei oddział dziecięcy będzie liczył 30 łóżek. Był zawieszony od 1 grudnia ub. roku, wznowi działalność w kwietniu. "Dyrekcja cały czas rozmawia z lekarzami dziecięcymi, którzy mogliby zabezpieczyć szpitalne dyżury" - informuje wodzislawslaski.naszemiasto.pl. Pediatrię zasilą dwie ukraińskie lekarki, które już pracowały w tym oddziale.

- Pozyskaliśmy też lekarkę ze specjalizacją, więc spełniamy wymogi Narodowego Funduszu Zdrowia, by oddział mógł ponownie funkcjonować. Jestem też po wstępnych rozmowach z innymi lekarzami, którzy chcą u nas pracować. Zakładam, że jak ogłosimy konkurs ofert, to je złożą i będziemy mogli uruchomić pediatrię uruchomić – mówi na łamach portalu dyrektor Kowalik.

Jak się dowiadujemy z publikacji lokalnego medium, szpital w Rydułtowach nie będzie zamknięty, choć krążyły takie słuchy. Docelowo, w perspektywie dwóch lat wszystkie oddziały, w tym dziecięcy, mają zostać przeniesione do Wodzisławia. "Obecnie są tam jeszcze: interna, rehabilitacja i zawieszona pediatria, która wznowi działalność 1 kwietnia. W opuszczonych budynkach będzie opieka długoterminowa" - czytamy. Gdzie obecnie kierowani są pacjenci chirurgiczni i dzieci?

- Mamy porozumienia ze szpitalami w Raciborzu, Rybniku, Żorach i Jastrzębiu, które przyjmują i leczą mieszkańców powiatu wodzisławskiego – informuje dyrektor.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze