Szpital wygasza działanie oddziału chirurgicznego, stawia na rehabilitację i ZOL

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 05 grudnia 2019 14:45

Szpital Powiatowy w Wyrzysku zamyka oddział chirurgiczny. Będzie on funkcjonował jedynie do końca roku. Pacjenci zostaną przekierowani do Szpitala Specjalistycznego w Pile. Wprowadzone zmiany reorganizacyjne szpitali popiera Narodowy Fundusz Zdrowia.

Szpital wygasza działanie oddziału chirurgicznego, stawia na rehabilitację i ZOL
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Po zmianach szpital w Wyrzysku stanie się zapleczem dla Szpitala Specjalistycznego w Pile. Placówka powiększy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i postawi na rehabilitację neurologiczną. Obecnie obie lecznice są na finiszu zmian reorganizujących ich funkcjonowanie.

Właścicielem obu szpitali jest powiat pilski. Stąd możliwe są takie zmiany reorganizacyjne. Szpital w Wyrzysku do końca roku wygasi funkcjonowanie oddziału chirurgicznego. Obecnie został on pomniejszony z 38 do 18 łóżek. Całodobowe świadczenia chirurgiczne dla pacjentów będą zabezpieczone przez znajdujący się w odległości 35 km od Wyrzyska szpital w Pile.

Pilska placówka realizuje zabiegi nie tylko z zakresu chirurgii ogólnej, ale także naczyniowej czy onkologicznej. Dodatkowo ma na miejscu pracownie rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej oraz Oddział Intensywnej Terapii, czego szpital w Wyrzysku nie miał. 

NFZ przekonuje, że pacjenci szpitala w Wyrzysku nie stracą na zmianach. Po zamknięciu oddziału chirurgicznego w kasie NFZ zostaną 3 mln zł. Blisko milion zostanie przekazany na powiększenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego szpitala w Wyrzysku, drugie tyle na wsparcie oddziału chirurgicznego w Pile. Dodatkowe pieniądze znajdą się też na powiększenie ZOL-u w Śremie.

Więcej: plus.gloswielkopolski.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum