×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Szpital wojewódzki w tarapatach. Chirurdzy i lekarze SOR odeszli

Autor: oprac. JKB • Źródło: rybnik.com.pl, Rynek Zdrowia31 marca 2022 20:29

Kryzys w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nasila się. Najpierw wypowiedzenia złożyli chirurdzy, potem pięciu lekarzy, w tym ordynator ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Medycy mają dość nadmiaru pracy i ciągłej niepewności.

Szpital wojewódzki w tarapatach. Chirurdzy i lekarze SOR odeszli
Duże problemy w szpitalu wojewódzkim. Kolejni lekarze odchodzą Zdj. ilustracyjne Fot. AdobeStock
  • Kryzys w szpitalu coraz większy.  Kolejni lekarze złożyli wypowiedzenia z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 Rybniku w woj. śląskim
  • Tym razem problem kadrowy dotknął SOR – aż pięciu lekarzy (łącznie z ordynatorem) zrezygnowało z dalszej pracy w placówce, o czym poinformował portal rybnik.com.pl
  • - Jesteśmy na skraju wydolności kadrowej – powiedział w rozmowie z lokalnym portalem ordynator SOR

Kryzys w szpitalu coraz większy. Lekarze SOR też złożyli wypowiedzenia

Szpitalny Oddział Ratunkowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku boryka się z dużym problemem. Jak podaje portal rybnik.com.pl, wypowiedzenie złożyło aż pięciu lekarzy łącznie z ordynatorem.

- Stanowimy trzon SOR-u, mamy najwięcej dyżurów i pokrywamy braki. Dodatkowo są ortopedzi, pokrywają połowę dyżurów. Chirurgów nie mamy w ogóle. Jesteśmy na skraju wydolności kadrowej – wyjaśnił portalowi ordynator SOR Arkadiusz Niczyporuk.

Trudna sytuacja na SOR-ze ma związek z interną, która nie działa od 9 miesięcy – informuje rybnik.com.pl. Jak zaznaczył w dalszej rozmowie z portalem ordynator, chirurdzy są na wypowiedzeniach, a bez nich SOR nie może formalnie działać.

- Ktoś popracuje u nas miesiąc i rezygnuje. Mamy wieczne kłopoty z dyżurami. Sytuacja z miesiąca na miesiąc coraz gorsza – podkreślił ordynator.

Ocena zdarzeń oczami dyrekcji szpitali

Portal rybnik.com.pl dotarł do rzecznika placówki, który po krótce wyjaśnił sytuację w szpitalu.

- Sprawa wygląda tak – 20 grudnia 2021 roku Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku rozstrzygnął konkurs ofert na udzielanie świadczeń zdrowotnych przez lekarzy na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Lekarze dotychczas pracujący na SOR oferty złożyli akceptując wyższe stawki, które zostały im zaproponowane na lata 2022-2025 i podpisali umowy – powiedział portalowi rybnik.com.pl rzecznik Mikołaj Kołodziejczyk.

Jednak – co wyjaśnił dla portalu rybnik.com.pl rzecznik – w drugiej połowie lutego pięciu lekarzy, którzy stanęli do wspomnianego konkursu, złożyło wypowiedzenie umów. Powodem miały być niezadowalające warunki finansowe. Wypowiedzenia zostały przyjęte – okres ich trwania to 3 miesiące.

Rzecznik placówki zapewnił portal, że dyrekcja jest cały czas w kontakcie z lekarzami SOR-u. 8 marca został ogłoszony za to konkurs dedykowany lekarzom systemowym, którzy mogliby pracować na tym oddziale.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze