Szpital wojewódzki stracił chirurgów ogólnych i naczyniowych. Poszło o wygórowane żądania?

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia/spin.siedlce.pl05 lipca 2022 16:00

Chirurgia ogólna i naczyniowa Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach działa w okrojonym składzie. Oddział stracił siedmiu chirurgów kontraktowych. Władze spółki nie doszły do porozumienia z chirurgami w sprawie wysokości pensji.

Szpital wojewódzki stracił chirurgów ogólnych i naczyniowych. Poszło o wygórowane żądania?
Szpital szuka chirurgów ogólnych i naczyniowych. PAP/Przemysław Piątkowski
  • Szpital ogłosił kolejny konkurs ofert na udzielanie świadczeń przez lekarzy w zakresie chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej
  • Z pracy odeszło siedmiu chirurgów kontraktowych, poszło o ich ofertę
  • – Wygranych tej sytuacji nie ma. Ja nie wygrałem i lekarze nie wygrali – podsumowuje prezes spółki Marcin Kulicki na łamach spin.siedlce.pl

Trwa konkurs ofert na udzielanie świadczeń

Mazowiecki Szpital Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o. ma problem. Z pracy odeszli chirurdzy. Poszło o  wysokość zaproponowanych wynagrodzeń lekarzy i nowych kontraktów w ramach świadczenia usług specjalistycznych.

Szpital wcześniej ogłosił konkurs ofert na udzielanie świadczeń przez lekarzy w ramach kontraktu na czas od 1 lipca do 31 marca 2025. Chirurdzy pracujący wcześniej w szpitalu zażądali dwukrotnie wyższych stawek, niż otrzymywali do tej pory.

– Jeśli przystałbym na żądania tej grupy, w kolejce ustawiłoby się kolejnych 400 lekarzy i mieliby rację. Stawki jakie zaproponowali chirurdzy, to stawki „SOR-owskie” – mówi w rozmowie z spin.siedlce.pl prezes spółki Marcin Kulicki. Tymczasowo na oddział chirurgii będą kierowani specjaliści chirurgii pracujący na onkologii. Szpital nie zawiesza działalności oddziału. Kulicki  przyznaje, może pojawić się „trochę bałaganu”, ale pacjenci powinni być spokojni.

 – Wygranych tej sytuacji nie ma. Ja nie wygrałem i lekarze nie wygrali – podsumował Kulicki.

Trwa  kolejny konkurs ofert na udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum