Szpital wojewódzki przejmie oddziały z placówki powiatowej. Rada zdecydowała

Autor: oprac. SzB • Źródło: epiotrkow.pl, Radio Łódź, Rynek Zdrowia23 września 2022 06:00

Szpital wojewódzki w Piotrkowie Trybunalskim przejmie oddziały z placówki powiatowej. Jest zadłużona na 36 mln zł. Tak zdecydowała Rada Powiatu. Do końca września do końca września dyrekcja Powiatowe Centrum Matki i Dziecka ma przedstawić program naprawczy.

Szpital wojewódzki przejmie oddziały z placówki powiatowej. Rada zdecydowała
Szpital wojewódzki przejmie oddziały z placówki powiatowej. Rada zdecydowała. Fot. AdobeStock
  • Rada powiatu piotrkowskiego zgodziła się na propozycję województwa, aby oddziały ginekologii, położnictwa i neonatologii przenieść z Powiatowego Centrum Matki i Dziecka do Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego
  • W głosowaniu wzięło udział 20 radnych - 15 z nich było na "tak", z kolei pozostałych pięciu wstrzymało się od głosu
  • Jak podaje portal epiotrkow.pl, do końca września dyrekcja PCMD ma przedstawić program naprawczy

Piotrków Trybunalski: szpital wojewódzki przejmie oddziały z placówki powiatowej

Oddziały ginekologii, położnictwa i neonatologii od 1 stycznia 2023 r., zamiast w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim, mają działać w ramach Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie. Samorząd powiatu jest na to gotowy — informuje portal epiotrkow.pl.

W środę, 21 września, Rada powiatu piotrkowskiego przyjęła stanowisko dotyczące takiej propozycji, którą wystosował Zarząd Województwa Łódzkiego. W głosowaniu wzięło udział 20 radnych - 15 z nich było na "tak", z kolei pozostałych pięciu wstrzymało się od głosu. 

Przypomnijmy, że piotrkowskie starostwo zaproponowało, by województwo przejęło PCMiD i połączyło je ze szpitalem. 

"Rada Powiatu w Piotrkowie Trybunalskim apeluje do Samorządu Województwa Łódzkiego o podjęcie niezwłocznych działań, które umożliwią przejęcie tychże świadczeń. Jednocześnie Rada Powiatu w Piotrkowie Trybunalskim deklaruje wszelką pomoc, która umożliwi Samodzielnemu Szpitalowi Wojewódzkiemu w Piotrkowie Trybunalskim przejęcie i realizację tychże świadczeń, w dotychczasowej lokalizacji. Jesteśmy otwarci na współpracę w zakresie m.in. z użyczenia pomieszczeń czy niezbędnego sprzętu w oparciu o ogólnie obowiązujące zasady" — czytamy w oficjalnej treści stanowiska Rady Powiatu. 

Powiatowe Centrum Matki i Dziecka, jak informowało Radio Łódź, jest zadłużone na około 36 miliony złotych. Plan, za który odpowiada województwo, może dać stabilizację finansową placówki. 

Jak podaje portal epiotrkow.pl, do końca września dyrekcja PCMD ma przedstawić program naprawczy. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum