Szpital w Złotoryi wróci pod skrzydła powiatu

Autor: e-legnickie.pl/Rynek Zdrowia • • 28 czerwca 2019 11:15

Pogarszająca się sytuacja Szpitala Powiatowego im. Andrzeja Wolańczyka w Złotoryi (Dolnośląskie), odkąd został wydzierżawiony prywatnej spółce, sprawiła, że lokalny samorząd zdecydował się na odzyskanie placówki. Rada powiatu zdecydowała, aby zarząd doprowadził do przejęcia szpitala.

Szpital w Złotoryi wróci pod skrzydła powiatu
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W najbliższych miesiącach powiat złotoryjski ma otrzymać - w formie darowizny - wszystkie udziały w spółce, która jest obecnie operatorem lecznicy. Dzięki temu szpital nie straciłby kontraktu z NFZ.

Radni przyjęli uchwałę intencyjną, wyrażając „zgodę na podjęcie przez zarząd wszystkich niezbędnych działań zmierzających do przejęcia w formie darowizny całości udziałów w kapitale zakładowym spółki Szpital Powiatowy im. Andrzeja Wolańczyka”. To spółka, która dzierżawi w tej chwili złotoryjską lecznicę i która podpisała kontrakt z NFZ.

Uchwała to efekt kilku tygodni negocjacji prowadzonych przez zarząd z przedstawicielami dolnośląskiego NFZ, urzędu wojewódzkiego i Jacka Nowakowskiego, który przejął trzy lata temu szpital w dzierżawę i którym udało się dojść do porozumienia. Negocjacje są właśnie finalizowane. 

Więcej: e-legnickie.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum