Szpital w Zielonej Górze ma nowego dyrektora

Autor: zielonagora.gazeta.pl/ Rynek Zdrowia • • 30 kwietnia 2015 19:19

Nowym dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego SPZOZ w Zielonej Górze będzie Zbigniew Hupało. W czwartek (30 kwietnia) podpisał umowę na 6 lat. Stanowisko obejmie natychmiast - podała Gazeta Wyborcza.

Szpital w Zielonej Górze ma nowego dyrektora
Fot. archiwum

Zbigniew Hupało ukończył Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu (kierunek zdrowie publiczne ze specjalizacją zarządzanie w ochronie zdrowia) i Akademię Zarządzania - Konsorcjum Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania.

W latach 1998-2002 był zastępcą dyrektora ds. administracyjnych SPZOZ w Środzie Wielkopolskiej, kierował komórką ds. przekształceń struktury organizacyjnej. Po 10 latach powrócił do szpitala i przygotował do przekształcenia w spółkę prawa handlowego. Wdrożył też program naprawczy.

 W latach 2003-2008 Zbigniew Hupało pełnił kolejno funkcje zastępcy dyrektora ds. administracyjno-eksploatacyjnych oraz zastępcy dyrektora ds. ekonomicznych Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

W 2008 r. został dyrektorem departamentu ochrony zdrowia i przeciwdziałania uzależnieniom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. 

Więcej: http://zielonagora.gazeta.pl/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum