Szpital w Więcborku zamyka tymczasowy oddział covidowy

Autor: Radio PiK/Rynek Zdrowia • • 04 lutego 2021 11:21

Minister zdrowia Adam Niedzielski podjął decyzję o zamknięciu 10-łóżkowego oddziału covidowego w Szpitalu Powiatowym w Więcborku. Powodem był brak personelu medycznego, zwłaszcza lekarzy. Działający blisko trzy miesiące oddział nie przyjął żadnego pacjenta.

Szpital w Więcborku zamyka tymczasowy oddział covidowy
Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Maria Kiełbasińska, prezes spółki Novum Med, która prowadzi więcborską lecznicę podkreśla, że gdy szpital rozpoczął organizację tego oddziału, liczył na to, że będą mieć personel medyczny do pracy. Niestety w szpitalu doszło do sytuacji epidemiologicznej. Poszczególne oddziały zostały wyłączone z pracy z uwagi na zachorowania personelu i pacjentów w danych oddziałach. Stąd nie było możliwości, aby oddział covidowy zaczął przyjmować pacjentów.

Otwarcie oddziału dla pacjentów covidowych, które nastąpiło na polecenie ministra zdrowia, wymusiło na placówce tymczasowe przeniesienie w inne miejsce oddziału dziecięcego. Szpital w tym miejscu, tworząc oddział covidowy, musiał zamontować m.in. instalację tlenową. Jej koszt to 60 tys. zł. Na szczęście inwestycja się nie zmarnuje, instalacja będzie służyć innym pacjentom.

Więcej: radiopik.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze