Szpital w Rykach wznawia działalność: są pierwsze umowy z NFZ

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 27 czerwca 2019 10:51

Ireneusz Jach, prezes spółki Szpital Powiatowy w Rykach oraz Karol Tarkowski, dyrektor lubelskiego oddziału NFZ w środę (26 czerwca) podpisali umowę na finansowanie badań tomografii i endoskopii. To pierwsze środki finansowe, które trafią do placówki po wznowieniu jej działalności od publicznego płatnika.

Szpital w Rykach wznawia działalność: są pierwsze umowy z NFZ
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Wartość umowy, która została podpisana podczas konferencji prasowej zorganizowanej w szpitalu przy ul. Żytniej, wynosi 81 tys. zł. Starosta powiatowy Dariusz Szczygielski zapewnia, że badania będą prowadzone już od 4 lipca - podaje Twój Głos.

Przypomnijmy, że szpital w Rykach został zamknięty jesienią ubiegłego roku. W lutym 2019 r. zarząd powiatu powołał nową spółkę, która przejęła od poprzedniego dzierżawcy należącą do powiatu nieruchomość przy ul. Żytniej.

Teraz lecznicą zarządza spółka Szpital Powiatowy w Rykach. Prezes Jach wielokrotnie podkreślał, że zanim szpital wznowi działalność, konieczne jest przywrócenie budynku i sprzętu medycznego do stanu używalności oraz informatyzacja szpitala. Dlatego też przywrócenie funkcjonowania szpitala będzie przebiegać etapami. Pierwszym z nich jest właśnie wznowienie finansowanych przez NFZ badań tomografii i endoskopii.

Prezes spółki zaznacza, że konieczne będzie też przywrócenie izby przyjęć, która zabezpieczy podstawową pomoc i niezbędnego do tego oddziału wewnętrznego. 

Podpisany obecnie kontrakt z NFZ jest szansą na pełne wznowienie funkcjonowania placówki.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum