×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Szpital w Radzyniu Podlaskim wychodzi na prostą

Autor: iledzisiaj.pl/Rynek Zdrowia24 grudnia 2013 12:27

Pierwsze miejsce w grupie "szpitale gminne i powiatowe" w rankingu miesięcznika Forbes zajął Samodzielny Publiczny ZOZ w Radzyniu Podlaskim (Lubelskie). - Sytuacja naszego szpitala nie jest rewelacyjna, bo mamy dalej wiele problemów finansowych - mówi Marek Zawada, dyrektor szpitala.

Szpital w Radzyniu Podlaskim wychodzi na prostą
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jeszcze w 2011 roku udało się zmniejszyć koszty o ponad 3 mln zł, strata zmalała do 1,4 mln zł. W listopadzie 2011 roku finanse szpitala zaczęły się bilansować. Dzięki poprawie kondycji udało się pozyskać ponad 12 mln zł środków z funduszy unijnych.

- Perspektywy funkcjonowania tego szpitala były bardzo mizerne - tłumaczył Marek Zawada i dodaje, że teraz, po trzech latach ciężkiej pracy widać jakieś światełko w tunelu.

- Sytuacja naszego szpitala nie jest rewelacyjna, bo mamy dalej wiele problemów finansowych - jest zadłużenie, które bardzo powoli maleje, problemy z płynnością finansową, z płatnościami. Ten kierunek, który został obrany, trzeba kontynuować - deklaruje dyrektor szpitala.

Ex aequo ze szpitalem w Radzyniu Podlaskim na pierwszym miejscu w kategorii "szpitale gminne i powiatowe" znalazły się: Samodzielny Publiczny ZOZ w Parczewie i Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Radzyminie.

Więcej: www.iledzisiaj.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze