Szpital w Puławach po kontroli NIK: były nieprawidłowości

Autor: dziennikwschodni.pl/Rynek Zdrowia • • 14 listopada 2014 09:24

Najwyższa Izba Kontroli zakończyła trwającą od kwietnia kontrolę w puławskim SPZOZ. Większość badanych spraw oceniono pozytywnie. Jedną z nieprawidłowości był kontrakt ze spółką Ikardia zawarty przez byłego dyrektora, co doprowadziło do strat w wysokości blisko 1,2 mln zł.

Szpital w Puławach po kontroli NIK: były nieprawidłowości
Fot. archiwum

W rozmowie z Dziennikiem Wschodnim Jolanta Herda, dyrektor puławskiego szpitala, wyjaśnia, że stwierdzone nieprawidłowości związane są z podpisaniem przez jej poprzednika nielegalnego i niegospodarnego kontraktu z Ośrodkiem Kardiologii Inwazyjnej Ikardia.

Dodaje, że szpital podwyższył czynsz spółce Ikardia, co przełożyło się na zysk dla szpitala. Poza tym przedstawiono propozycję porozumienia w sprawie wzajemnych rozliczeń, ale spółka się do niej nie ustosunkowała. Dlatego rozważa się odzyskanie należności na drodze sądowej, a w skrajnej sytuacji rozwiązanie umowy.

Kontrola NIK została przeprowadzona po tym jak grupa radnych powiatowych i przedstawicieli związków zawodowych złożyła zawiadomienie do prokuratury. Chodziło o działanie dyrekcji Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach w sprawie likwidacji jednostek obsługi szpitala - pralni i kuchni. Likwidację pralni i kuchni kontrolerzy NIK uznali za zgodną z prawem.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum