Szpital w Pszczynie znów z problemami. Spór z radnymi o ograniczenie części świadczeń

Autor: silesion.pl/Rynek Zdrowia • • 21 lutego 2018 09:43

Rada Powiatu Pszczyńskiego podjęła uchwałę, w której wyraziła negatywne zdanie wobec ograniczenia świadczeń w szpitalu w Pszczynie (Śląskie) i nieterminowym przekazaniu tej informacji. Chodzi o ambulatoryjną opiekę rehabilitacyjną oraz endokrynologię. Szpital winny się jednak nie czuje.

Szpital w Pszczynie znów z problemami. Spór z radnymi o ograniczenie części świadczeń
Fot. archiwum

Radni wezwali spółkę Centrum Dializa, która prowadzi szpital, do ponownego uruchomienia zawieszonych świadczeń. Dyskutowano także nad ewentualną zmianą zarządcy.

Witold Jajszczok, rzecznik prasowy Centrum Dializa tłumaczy, że poradnia endokrynologii nie działa, bo nie znalazł się lekarz, który chciałby w niej pracować. Poradnia rehabilitacyjna miała natomiast "niezwykle niski kontrakt z NFZ w wysokości 1 tys. zł miesięcznie".

Cytowany przez silesion.pl rzecznik wyjaśnia, że usługi świadczone wcześniej w poradni rehabilitacyjnej zostały włączone w zakres działania poradni ortopedycznej, w związku z tym nie było powodu do występowania do starostwa o jakąkolwiek zgodę.

Jajszczok zapewnia, że spółka podejmie działania mające na celu znalezienie endokrynologa zainteresowanego pracą w pszczyńskim szpitalu.

To nie są jedyne kłopoty pszczyńskiej placówki. Obecnie prokuratura wyjaśnia przyczyny śmierci 47-letniego bezdomnego. Pogotowie przywiozło go 8 stycznia br. pijanego i wyziębionego. Ponad dobę spędził na podłodze przy otwartym oknie, a dzień później zmarł.

W ub.r. śląski NFZ nałożył na szpital karę w wys. 1,1 mln zł za wykryte podczas kontroli nieprawidłowości.

Więcej: www.silesion.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum