Szpital w Przemyślu zamyka chirurgię i laryngologię, poszło o dyżury

Autor: wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 31 stycznia 2016 19:50

W Szpitalu Miejskim w Przemyślu zamknięto chirurgię i laryngologię. Pacjenci z tych oddziałów będą przeniesieni na takie same oddziały w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Ojca Pio.

Szpital Miejski w Przemyślu zamyka chirurgię i laryngologię, poszło o dyżury. Fot. Archiwum

Powodem było wygaśnięcie 31 stycznia aneksów z lekarzami pełniącymi dyżury na oddziałach i nie podpisanie nowych umów.

Według Stanisława Kruczka, członka zarządu województwa podkarpackiego odpowiedzialnego za służbę zdrowia , szpital wojewódzki ma odpowiednie zaplecze techniczne i personalne. Jest również wystarczająco dużo łóżek, więc nie będzie problemów z leczeniem. Na oddziale chirurgicznym w szpitalu miejskim było 46 łóżek, a na laryngologii - 26. W szpitalu wojewódzkim jest 68 (chirurgia ogólna) i 18 (otolaryngologia).

Maciej Lewicki, dyrektor ds. medycznych w Szpitalu Miejskim w Przemyślu, nie wyklucza, że zaistniała sytuacja może przyspieszyć zamknięcie chirurgii i laryngologii w szpitalu miejskim. Ponieważ w tym szpitalu blok operacyjny nie spełnia norm ministerialnych i nie ma pieniędzy na wybudowanie nowego, są plany połączenia szpitala miejskiego i wojewódzkiego.

Oddziały zabiegowe będą tylko w szpitalu wojewódzkim, bo tamtejszy blok operacyjny spełnia wymogi ministerstwa zdrowia. Proces łączenia szpitali jest rozłożony w czasie i odbywa się etapami. Pierwszym będzie połączenie szpitala miejskiego z SPZOZ Obwód Lecznictwa Kolejowego.

Czytaj: www.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum