Szpital w Piotrkowie zamyka poradnie oraz nocną i świąteczną opiekę

Autor: naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 29 września 2019 21:34

Powiatowe Centrum Matki i Dziecka, czyli szpital przy ul. Roosevelta w Piotrkowie Trybunalskim od wtorku (1 października) zamyka poradnie oraz nocną i świąteczną opiekę zdrowotną.

Szpital w Piotrkowie zamyka poradnie oraz nocną i świąteczną opiekę
Fot. Paweł Pawłowski (zdjęcie ilustracyjne)

Piotrkowianie i mieszkańcy powiatu nie skorzystają już z oddziału wewnętrznego w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka (PCMD), nie otrzymają także pomocy neurologa w poradni przy ul. Wyzwolenia, kardiologa w poradni przy Roosevelta, ginekologa w poradni przy Armii Krajowej. Znika ponadto nocna i świąteczna opieki zdrowotna, świadczona dotąd w tej placówce - wylicza naszemiasto.pl.

Wraz z oddziałem wewnętrznym szpital w Piotrkowie zamyka poradnie oraz nocną i świąteczną opiekę zdrowotną.

- Gdyby nie decyzje PCMD, nie byłoby zamieszania - podkreśla Anna Leder, rzecznik Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. I przypomina, że to dyrekcja piotrkowskiego szpitala 28 czerwca wypowiedziała umowę sieciową. - Wyłącznie na skutek działań podjętych przez dyrekcję PCMD, z dniem 30 września wygasa umowa we wszystkich zakresach, które obejmowała umowa w ramach sieci szpitali - dodaje.

Władze powiatu, który jest organem prowadzącym dla szpitala i dyrekcja placówki od początku stoją na stanowisku, że za całą sytuację winę ponosi wyłącznie NFZ, bo to on nie zabezpieczył finansowania usług medycznych na wystarczającym poziomie, a po wyjściu szpitala z sieci nie ogłosił nowych konkursów na szereg usług, które świadczyła ta placówka.

Czytaj: sulejow.naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum