Szpital w Pionkach znalazł się w sieci, ale czy się w niej utrzyma?

Autor: Radio Radom/Rynek Zdrowia • • 11 lipca 2017 10:00

Jeśli nie znajdą się środki na dostosowanie do wymogów bloku operacyjnego, SPZZOZ w Pionkach (Mazowieckie) może stracić kontrakt z NFZ.

Szpital w Pionkach znalazł się w sieci, ale czy się w niej utrzyma?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Placówka znalazła się w sieci szpitali. Najważniejszym warunkiem, jaki musiała spełnić, to funkcjonowanie co najmniej dwóch oddziałów wymaganych dla szpitali I stopnia.

Szpital w Pionkach posiada trzy takie oddziały. Są nimi: chirurgia ogólna, chorób wewnętrznych oraz ginekologia, jednak zagrożone jest istnienie dwóch oddziałów: chirurgii i ginekologii, ponieważ do poprawnego funkcjonowania potrzebują zmodernizowanego bloku operacyjnego. Z programu dostosowawczego wynika, że do końca roku plan dostosowawczy musi zostać zrealizowany.

Władze powiatu zapewniły, że starały się o dofinansowanie zewnętrzne: z Unii Europejskiej oraz z budżetu państwa. Szpital nie otrzymał jednak dofinansowania, a powiat nie dysponuje wystarczającą ilością własnych środków na tak poważną inwestycję. Koszt dostosowania bloku operacyjnego do norm wymaganych przez NFZ to około 8-10 mln zł.

Starosta jedyną szansę na rozwiązanie tego problemu widzi w możliwości wydłużenia terminu realizacji programu dostosowawczego na przyszłe lata. W momencie jednak, gdy termin nie zostanie przedłużony, szpital w Pionkach może stracić kontrakt na oddział chirurgii i ginekologii, a w efekcie nie spełni wymogów sieciowych.

Więcej: www.radioradom.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze