Szpital w Kaliszu wprowadził elektroniczną rejestrację czasu pracy lekarzy

Autor: naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 10 września 2017 19:08

W Szpitalu Wojewódzkim w Kaliszu od 1 września lekarze zatrudnieni na kontrakcie muszą elektronicznie potwierdzać czas jaki poświęcili na pracę w placówce. Taka ewidencja czasu pracy wzbudza kontrowersje.

Szpital w Kaliszu wprowadził elektroniczną rejestrację czasu pracy lekarzy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak tłumaczy Paweł Gawroński, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu wprowadzenie elektronicznej rejestracji czasu pracy ma pozwolić na jego rzeczywiste określenie.

Lekarze kontraktowi uważają, że dyrekcja powinna zawrzeć z nimi nowe umów bądź aneksy, pozwalające na jednostronne ich zerwanie bez obowiązującego okresu wypowiedzenia i innych przewidzianych w kontraktach konsekwencji. Zagrozili nawet wypowiedzeniami.

Jak podaje portal naszemiasto.pl, lekarze mają zastrzeżenia m.in. do sposobu rozliczania opartego jedynie o pomiar elektroniczny weryfikowany przez szpital. Ich zdaniem taki pomiar wcale nie odzwierciedla rzeczywistego wymiaru świadczonej pracy. A chodzi m.in. o dyżury pod telefonem, czy sytuacje nadzwyczajne.

- Godziny pracy lekarzy nie są sztywno określone, umowa kontraktowa jest elastyczna. Ilość godzin udzielania świadczeń zdrowotnych jest uzależniona od bieżących potrzeb szpitala - informuje rzecznik.

Więcej: naszemiasto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze