Szpital w Jędrzejowie zwalnia pracowników

Autor: Gazeta Wyborcza, emma/Ryenk Zdrowia • • 28 lipca 2008 10:32

Niespełna miesiąc po przejęciu szpitala w Jędrzejowie przez firmę ArtMedik szykują się pierwsze zwolnienia. Pracę stracą 23 osoby z administracji.

Kielecka firma PHU ArtMedik – prowadząca wcześniej sieć aptek – przejęła placówkę, delikatnie mówiąc, w nie najlepszym stanie. Brakowało sprzętu, lekarzy, a szpital był zadłużony na ponad 5 mln zł.

Przez kilka miesięcy nie przyjmowano pacjentek na oddział ginekologiczno-położniczy, bo brakowało lekarzy.

ArtMedik przejął personel i kontrakt z NFZ-em. Już na wstępie nowy właściciel szpitala zainwestował w nowoczesny, specjalistyczny sprzęt medyczny o wartości około 1 mln zł. Najbliższe plany to: uruchomienie szkoły rodzenia oraz otwarcie nowej izby przyjęć. Oba te fakty mają nastąpić już 1 sierpnia. Dyrektor zapowiada także utworzenie na wiosną przyszłego roku Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego na 50 łóżek oraz wykończenie budynku bloku operacyjnego.

Najważniejsze, że udało się  zatrudnić trzydziestu lekarzy, bo szpital bez lekarzy to przecież nie ma sensu. Nie było na przykład pediatrów, neonatologów, itd. Za to była rozbudowana administracja, czyli panie rejestratorki, księgowośc. Dlatego poszły wnioski do konsultacji w związkach zawodowych i czekamy na ich opinię - powiedział nam Jarosław Wójcicki, dyrektor szpitala.

23 pracowników, z którymi zostanie rozwiązana umowa, dostanie odprawy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum