Szpital w Choroszczy z wyższym kontraktem z NFZ na 2023 rok. Wzrost o ponad 20 mln zł

Autor: oprac. KM • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego17 grudnia 2022 15:10

Kontrakt Samodzielnego Publicznego Psychiatrycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej im. dr. Stanisława Deresza w Choroszczy z Narodowym Funduszem Zdrowia w 2023 roku wzrośnie o ponad 20 mln złotych.

Szpital w Choroszczy z wyższym kontraktem z NFZ na 2023 rok. Wzrost o ponad 20 mln zł
Zwiększą się zwłaszcza nakłady na świadczenia z zakresu neurologii. Fot. Shutterstock

 

Szpital w Choroszczy z wyższym kontraktem. Zwyżka zwłaszcza w świadczeniach z zakresu neurologii

Jak poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, kontrakt szpitala w Choroszczy z Narodowym Funduszem Zdrowia w przyszłym roku wzrośnie o ponad 20 mln zł. Zwiększą się zwłaszcza nakłady na świadczenia z zakresu neurologii. Wzrost wartości kontraktu w tych świadczeniach w 2022 r. wynosił ok. 2,22 mln zł, teraz zaś będzie to 3,17 mln zł.

Zgodnie z informacjami urzędu "wzrost wartości umów zawartych z NFZ uległ zmianie z ponad 89,11 mln zł na 109,94 mln zł".

– Znacząco wyższy kontrakt to efekt licznych nadwykonań – mówi cytowany w komunikacie urzędu dyrektor szpitala Krzysztof Szeweluk. Zaznaczono, że placówka wykonywała świadczenia zdrowotne ponad kwotę zobowiązania NFZ określonego w umowie.

Największy wzrost wycen odnotowano w świadczeniach z psychiatrii sądowej w warunkach podstawowego i wzmocnionego zabezpieczenia oraz świadczeń psychiatrycznych dla dorosłych na oddziałach  ogólnopsychiatrycznych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum