Szpital w Białogardzie wciąż bez prezesa

Autor: Głos Koszalina/Rynek Zdrowia • • 04 maja 2015 21:20

Zarząd Powiatu białogardzkiego nadal szuka osoby na stanowisko prezesa Szpitala Powiatowego w Białogardzie. Przeprowadził już kilkanaście rozmów z potencjalnymi kandydatami, ale żadne decyzje personalne nie zapadły.

Szpital w Białogardzie wciąż bez prezesa
Fot. archiwum

Jak wyjaśnia starosta Tomasz Hynda rozmów było sporo, ale większa część kandydatów to ludzie związani z publicznymi zakładami opieki zdrowotnej. Tymczasem, zarządowi zależy na osobie, która miała już doświadczenie ze spółką. Nie bierze jednak pod uwagę konkursu, bo sprawa jest pilna, a konkurs wiąże się z dość długotrwałą procedurą.

Poprzedni prezes szpitala Przemysław Dawid został odwołany z tej funkcji 24 kwietnia. Jego obowiązki przejął dotychczasowy dyrektor ds. medycznych, doktor Jacek Wojcikiewicz.

Sytuacja szpitala, a właściwie spółki szpitalnej, jest o tyle zła, że procedury związane z finansowaniem za pierwszy kwartał zawsze są nieco spóźnione. Tymczaasem od ręki potrzeba 900 tysięcy złotych, by móc zrealizować bieżące zobowiązania. Na szczęście Zarządowi Powiatu udało się uzyskać pieniądze z nadlimitów za procedury ratujące życie. To około 700 tysięcy złotych.

W ciągu najbliższych dni ma być więc wybrany prezes, a w ciągu najbliższych tygodni firma, która wydzierżawi majątek szpitala. Dziś to jedyna forma ratowania lecznicy.

Więcej: www.gk24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum