Szpital prosi pacjentów o mydło i bandaże; zamiast upominków dla lekarzy

Autor: wiadomosci.gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 13 października 2016 12:24

Władze Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu proszą pacjentów o pomoc. Potrzebne są środki czystości i opatrunkowe oraz wsparcie przy remoncie łazienek.

Zamiast upominków dla lekarzy cenniejsza jest pościel - dla szpitala. Fot. PTWP

O nietypowym ogłoszeniu, które zawisło na drzwiach szpitalnego sekretariatu napisał na Facebooku "Typowy Bytomianin", którego obserwuje ponad 20 tys. osób. Post udostępniło kilkaset osób. Część osób była zdumiona prośbą szpitala. 

Dyrektor szpitala zaapelował o pomoc. Poprosił, by do szpitala zamiast prezentów dla lekarzy za leczenie przynosić m.in. mydło, bandaże, pościel, materiały biurowe.

Szpital liczy, że po tym, jak zrobiło się o nim głośno, zgłoszą się do niego firmy, które mu pomogą w remontach.

"Remontu i odświeżenia wymaga niemal każdy odział. Miło nam będzie, jeśli zgłoszą się do nas firmy remontowe, markety i hurtownie budowlane, producenci sprzętów medycznych, pościeli, ręczników czy środków opatrunkowych" - napisał w komunikacie dyrektor placówki.

Nieoficjalnie wiadomo, że są także inne szpitale czy oddziały, które - choć może w sposób mniej oficjalny, by nie wzbudzać komentarzy - korzystają z podobnych form pomocy. Bywają chorzy prowadzący własne firmy budowlano-remontowe, którzy zgadzają się na wyjątkowo korzystnych warunkach odnowić szpitalne pomieszczenia.

Więcej: www.wiadomosci.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum