Szpital bez bólu: są kolejne certyfikaty

Autor: Dziennik/Rynek Zdrowia • • 22 października 2009 14:38

Piętnaście kolejnych placówek służby zdrowia otrzymało certyfikaty "Szpital bez bólu".

A oto one: Wojskowy Szpital Kliniczny w Bydgoszczy, Zespół Opieki Zdrowotnej w Łańcucie, Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA w Opolu, Szpital Zakonu Bonifratrów Św. Jana Grandego w Krakowie, III Szpital Miejski im.dr.Karola Jonschera w Łodzi, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Rzeszowie, Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy w Wejherowie, Specjalistyczne Centrum Diagnostyczno Zabiegowe Medicina w Krakowie, SP ZOZ im. F. Żaczka w Pucku, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Specjalistyczny im. Władysława Biegańskiego w Jędrzejowie, Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Przeworsku, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Parczewie, Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej Sp. z o. o. w Płocku, Klinika Chirurgii Klatki Piersiowej w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc Oddział Terenowy w Rabce Zdrój oraz Szpital Specjalistyczny Św. Łukasza w Końskich.

Lekarze z Polskiego Towarzystwa Badania Bólu od kilku lat walczą o wprowadzenie standardów obowiązujących we wszystkich szpitalach. Dlatego rozpoczęli akcję przyznawana specjalnych certyfikatów placówkom, które wdrożą program leczenia bólu.

– Kolejnych 40 szpitali stara się o certyfikat. To spory postęp, ale mimo wszystko to tylko kropla w morzu potrzeb, bo w Polsce działa przecież ponad 600 szpitali – stwierdza profesor Jerzy Wordliczek z PTBB.

Lekarze chcieliby profesjonalnie działać w walce z bólem, ale bez pieniędzy to trudne. Na razie Narodowy Fundusz Zdrowia odmawia przyznania dodatkowych środków.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum