Szpital Wojewódzki w Poznaniu ma nowego dyrektora

Autor: pwx/Rynek Zdrowia • • 28 kwietnia 2019 20:44

Konkurs na nowego dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu wygrał Piotr Nowicki. To znany menedżer, który m.in. z powodzeniem zrestrukturyzował Szpital Kliniczny nr 1 we Wrocławiu, był też pełnomocnikiem rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ds. restrukturyzacji stołecznych szpitali klinicznych.

Szpital Wojewódzki w Poznaniu ma nowego dyrektora
Piotr Nowicki to znany menedżer, który m.in. z powodzeniem zrestrukturyzował Szpital Kliniczny nr 1 we Wrocławiu. Fot. PTWP

Piotra Nowickiego, jako najlepszego kandydata na dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu, wskazała komisja konkursowa. Decyzję o mianowaniu poprzedziła rekomendacja Marzeny Wodzińskiej, członka Zarządu Województwa.

Kadencja nowego dyrektora rozpocznie się 1 maja i potrwa 6 lat.

Jak przypomina Głos Wielkopolski, który poinformował o powołaniu nowego dyrektora, w marcu tego roku Zarząd Województwa odwołał dotychczasową szefową Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu, Małgorzatę Piotrowską-Błochowiak. Decyzję argumentowano złą sytuację finansową szpitala i brakiem programu naprawczego, który gwarantowałby poprawę sytuacji. 

Piotr Nowicki, był do kwietnia pełnomocnikiem ds. restrukturyzacji Instytutu Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. W 2018 r. był pełnomocnikiem ds. restrukturyzacji podmiotów leczniczych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, pracował nad planem operacyjnym konsolidacji i restrukturyzacji trzech szpitali klinicznych WUM.

Wcześniej z powodzeniem przeprowadził restrukturyzację zadłużonego Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 we Wrocławiu. Uporał się z restrukturyzacją w sytuacji gdy w połowie 2013 roku zobowiązania szpitala wynosiły już 138 mln zł, z czego wymagalne 81 mln zł.

- Największe załamanie nastąpiło w 2011 r., w którym strata sięgnęła aż 32 mln zł. To był katastrofalny wynik. W takiej właśnie sytuacji, w marcu 2012 r, rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu zaproponował mi objęcie stanowiska dyrektora. Na decyzję miałem pięć minut i podjąłem bez wahania wyzwanie. Ktoś musiał to zrobić, a ja wierzyłem, że się da to zrobić - mówił Rynkowi Zdrowia w wywiadzie opublikowanym w czerwcu 2013 r.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum