Szpital Uniwersytecki uruchomił elektroniczną rejestrację czasu pracy pielęgniarek i lekarzy

Autor: oprac. JKB • Źródło: Gazeta Wyborcza, Rynek Zdrowia18 lipca 2022 11:20

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu rusza program pilotażowy rejestracji czasu pracy. W pierwszym etapie rejestracją objętych jest 27 pracowników. Od 1 sierpnia system będzie liczył wejścia i wyjścia wszystkich pracowników.

Szpital Uniwersytecki uruchomił elektroniczną rejestrację czasu pracy pielęgniarek i lekarzy
Siedziba Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu Fot. PAP/Art Service 2
  • Od 15 lipca funkcjonuje w Szpitalu Dziecięcym w Krakowie - Prokocimiu pilotażowy program rejestracji czasu pracy
  • Zgodnie z wprowadzonym systemem rejestrowane są wejścia do szpitala i wszystkie wyjścia z budynku m.in. pielęgniarek i lekarzy
  • Na razie - jak informuje Gazeta Wyborcza - pilotaż objął 27 pracowników. Do 1 sierpnia zostaną w szpitalu rozmieszczone wszystkie czujniki, a system ma zostać w pełni skonfigurowany
  • Od tego dnia system bowiem obejmie wszystkich pracowników

Elektroniczna rejestracja czasu pracy w Szpitalu Uniwersyteckim

Gazeta Wyborcza informuje, że już od 15 lipca w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu ruszył pilotażowy program rejestracji czasu pracy.

W pilotażu bierze udział 27 osób – muszą ona zarejestrować się przy wejściu do budynku szpitala poprzez przyłożenie karty do specjalnego czytnika. Podobna procedura obowiązuje przy wyjściu.

Co istotne, system monitoruje tym samym czas wyjścia z pracy i powrotu do niej w przypadku wszystkich wyjść służbowych i prywatnych. "GW" wyjaśnia, że rozwiązanie tego typu pozwoli na sprawdzenie kto i ile godzin dodatkowo pracuje.

Rejestracja czasu pracy w szpitalu, to łatwiejszy bilans nadgodzin

Warto dodać, że pozostawienie wspomnianej karty w pracy na nic się nie zda, ponieważ po 7 godzinach i 35 minutach system w trybie alarmowym automatycznie wyloguje pracownika.

- Dzięki tym informatycznym usprawnieniom zyskamy wiedzę o pracy w nadgodzinach, kto i ile godzin dodatkowo pracuje. To usprawni wypłacanie wynagrodzeń za ten dodatkowy czas pracy. Do tej pory takie informacje wpisywane były do specjalnych zeszytów, co bardzo utrudniało pracę kadrom i księgowości – wyjaśniła "GW" Katarzyna Ciemny, zastępca dyrektora USD w Prokocimiu ds. innowacji i inżynierii biomedycznej.

Co ciekawe, nie wszyscy pracownicy są zachwyceni tego typu rozwiązaniem, o czym informuje dziennik. Jednak pielęgniarki i lekarze bardzo się cieszą z usprawnienia, ponieważ ewentualne nadgodziny zostaną przez system automatycznie zarejestrowane.

W pierwszym miesiącach funkcjonowania tego rozwiązania – jak przypomina "GW" – będzie aż godzinna tolerancja na zarejestrowanie wejścia do pracy. Sukcesywnie zaś margines zacznie się zmniejszać. Z kolei do 1 sierpnia w szpitalu zostaną rozstawione wszystkie czujniki i system zostanie skonfigurowany. Od tego dnia rejestracja wejść i wyjść obejmie już wszystkich pracowników lecznicy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum