Szpital Śląski w Cieszynie zamyka czasowo oddział chirurgii dziecięcej

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 28 stycznia 2019 11:14

Ze Szpitala Śląskiego w Cieszynie znika oddział chirurgii dla dzieci. Dyrekcja placówki zdecydował o jego czasowym zamknięciu - od 16 lutego do 15 maja br. Powodem jest brak porozumienia pomiędzy dyrekcją a lekarzami, którzy złożyli wypowiedzenia.

Szpital Śląski w Cieszynie zamyka czasowo oddział chirurgii dziecięcej
Przyczyną czasowego zamknięcia oddziału jest brak lekarzy Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Chodzi o dwóch lekarzy, w tym ordynatora oddziału. Dyrekcja placówki opublikowała w prasie ogłoszenie , że poszukuje nowych specjalistów. Zarządzający szpitalem liczą, że w ciągu 3,5 miesiąca uda się odbudować obsadę - informuje Dziennik Zachodni.

Jak wyjaśnia ordynator oddziału chirurgii dziecięcej dr Tomasz Smyła, powodem odejścia z pracy jest brak możliwości dojścia do porozumienia z zarządzającymi. Jego sprzeciw budzi problem nagminnej odmowy znieczulania dzieci przez anestezjologów i związane z tym problemy.

Ordynator podkreśla, że problem ten nie jest rozwiązany odkąd pracuje on w tej placówce, tj. od ośmiu lat. Przypomina, że w województwie działa dwanaście oddziałów chirurgii dziecięcej i braki medyczne widoczne są w każdym z nich. Dlatego, w jego ocenie, trudno liczyć na to, aby w tak krótkim czasie znaleźli się specjaliści chętni do pracy na oddziale w Cieszynie.

Najbliższe ośrodki realizujące świadczenia z zakresu chirurgii dziecięcej znajdują się w Bielsku-Białej, Rybniku i Katowicach.

Więcej: dziennikzachodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum