Szpital Pucki wznawia przyjmowanie pacjentów

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 31 sierpnia 2020 12:05

Od 1 września Szpital Pucki Sp. z o.o. wznawia działalność po przerwie spowodowanej zakażeniami koronawirusem.

Szpital Pucki wznawia przyjmowanie pacjentów
Szpital nie przyjmował chorych od 21 sierpnia Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W połowie sierpnia test pokazał pozytywny wynik na obecność koronawirusa u jednego z członków personelu medycznego lecznicy. Zdecydowano się wówczas zamknąć oddział chirurgii. Później, po kolejnych wynikach testów, wstrzymano przyjęcia na kolejne oddziały. Ostatecznie 20 sierpnia zapadła decyzja o zamknięciu szpitala - informuje Gazeta Wyborcza.

W związku ze stwierdzonym ogniskiem epidemicznym oraz objęciem nadzorem epidemiologicznym i skierowaniem personelu szpitala przez Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Pucku na kwarantannę, placówka nie była w stanie zabezpieczyć obsady personelu medycznego w oddziałach szpitala, poradniach i gabinetach specjalistycznych. Zaprzestała działalności 21 sierpnia.

Od wtorku (1 września) Szpital Pucki wznowi pracę. Zaczną działać: oddział chirurgii ogólnej, oddział wewnętrzny, izba przyjęć, pracownie RTG i TK, a także laboratorium.

Od 1 września obowiązywać będą również stałe godziny pracy rejestracji. Będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 7-18.

Więcej: trójmiasto.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum