Szpital Narodowy podaje ile zatrudnia lekarzy i pielęgniarek

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 lutego 2021 07:53

Kadry dostosowane są do obsługi 84 łóżek. Oznacza to, że uruchomione są trzy moduły po 10-12 pracowników. W czwartek (11 lutego) w Szpitalu Narodowym znajdowało się 47 pacjentów.

Szpital Narodowy podaje ile zatrudnia lekarzy i pielęgniarek
W czwartek w Szpitalu Narodowym znajdowało się 47 pacjentów. Fot. Szpital Narodowy/TT

W czwartkowym komunikacie szpitala tymczasowego na PGE Narodowym, filii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, opisano zasady funkcjonowania placówki i pracy personelu.

W ocenie szpitala w mediach "pojawiają się nieprecyzyjne informacje na temat tego, że w szpitalu zatrudnionych jest więcej osób personelu, niż znajduje się w nim pacjentów".

Jak wyjaśniono, szpital podzielony jest na moduły, na które składa się 28 łóżek. "Pracownicy Szpitala Narodowego pracują w systemie 3/3, co oznacza, że po 3 godzinach pracy w kombinezonie pracownik udaje się na 3-godzinny odpoczynek (kiedy zastępuje go inny pracownik), po czym po 3 godzinach następuje zamiana" - zaznaczono.

Na module pracuje w jednym momencie 1 lekarz, 3-4 pielęgniarki i 1 opiekun medyczny. "W praktyce oznacza to, że do zapewnienia pełnej opieki przez 12 godzin potrzebnych jest 2 lekarzy, 6-8 pielęgniarek oraz 2 opiekunów medycznych" - wskazano. Razem daje to 10-12 pracowników na jeden moduł.

Obecnie, jak podano, "kadry dostosowane są do obsługi 84 łóżek". Oznacza to, że uruchomione są trzy moduły po 10-12 pracowników. W czwartek w szpitalu znajdowało się 47 pacjentów.

Jak uzasadniała rzecznik prasowa szpitala Iwona Sołtys, placówka musi dysponować wolnymi miejscami i być w gotowości na przyjmowanie pacjentów bądź przejmowanie ich w razie potrzeby z innych szpitali.

"Jeżeli zajdzie taka potrzeba, w ciągu doby można tę liczbę zwiększyć do 112 i dalej. Liczby są prognozowane na podstawie bieżących informacji na temat potrzeb w tym zakresie. To najbardziej efektywny sposób zarządzania kadrą" - zapewniono w komunikacie szpitala.

Dodatkowo, jak wskazano, w Szpitalu Narodowym funkcjonuje oddział intensywnej terapii, w którym pracuje jednoczasowo: 2 lekarzy i 4 pielęgniarki, oraz punkt przyjęć i zespół transportowy, w którym jednoczasowo pracuje: 1 lekarz, 1 rejestratorka, 2 ratowników i 2 ratowników medycznych (karetka).

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum