Szpital Narodowy: obecnie jest tam ponad 30 pacjentów, łącznie przyjęto ok. 60 chorych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 listopada 2020 11:03

W szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym hospitalizowanych jest ponad 30 pacjentów - poinformował w poniedziałek (16 listopada) kierownik placówki Artur Zaczyński. Przyjętych zostało ponad 60 chorych.

Szpital Narodowy: obecnie jest tam ponad 30 pacjentów, łącznie przyjęto ok. 60 chorych
Stadion Narodowy; FOT. PTWP

O funkcjonowanie szpitala doktor Zaczyński z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie był pytany w Radiu Zet.

- Aktualnie mamy ponad 30 pacjentów, ale to rotacja pacjentów mówi więcej. Pacjentów przyjętych, którzy wyszli do domu lub opuścili placówkę ze względu na pogorszenie stanu, było ponad 60. Więc w ciągu tygodnia odciążyliśmy dwa oddziały szpitalne, przyjmując, że jeden ma około 30 łóżek - powiedział kierownik tymczasowego szpitala na PGE Narodowym.

Przypomniał, że w szpitalu tymczasowym przebywają pacjenci w stanie średnim lub lekkim, wymagającym hospitalizacji. - Nie mówimy o stanie, w którym pacjent może być leczony przez lekarza rodzinnego w domu. Mówimy o lekkim stanie wymagającym hospitalizacji: podania leków dożylnych czy tlenoterapii - wyjaśnił.

Dodał, że jeśli stan pacjenta ulega pogorszeniu, to dopóki są miejsca w szpitalach standardowych, w szczególności w szpitalu MSWiA przy ul. Wołoskiej, pacjent jest tam transportowany.

Koncepcja i określone działanie to - jak zaznaczył - "nie jest wymysł czy widzimisię, ale strategie opracowane na podstawie doświadczeń szpitali m.in. z Chin, Włoch czy Meksyku".

Katarzyna Lechowicz-Dyl (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum