×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Szpital Morski ma Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Piersi z akredytacją

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia18 stycznia 2018 11:47

Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Piersi w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni, jako pierwsze na Pomorzu, uzyskało akredytację Międzynarodowego Towarzystwa Chorób Piersi.

Szpital Morski ma Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Piersi z akredytacją
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wyśrubowane wymogi spełnić musiał Szpital Morski im. PCK w Gdyni-Redłowie, by działające w jego ramach Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Piersi zostało uznane za placówkę klasy europejskiej i - jako pierwsze na Pomorzu i piąte w Polsce - wpisane do światowej sieci tzw. Breast Unitów.

Uzyskana przez szpital akredytacja gwarantuje pacjentkom najwyższą jakość i przestrzeganie standardów obowiązujących w ośrodkach europejskich od momentu, gdy się tu zgłoszą, aż do zakończenia terapii, a nawet o wiele dłużej, bo Breast Unit ma obowiązek czuwania nad pacjentką również przez wiele następnych lat.

Przygotowania do wpisania do sieci Breast Unit trwały ponad trzy lata. W maju ub. roku ośrodek rozpoczął starania o akredytację. Zakończyły się one sukcesem. 15 stycznia komisja SIS uznała, że Centrum spełnia wszelkie standardy. SIS będzie też regularnie sprawdzał, czy szpital przestrzega standardów.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze