Szpital Miejski w Świnoujściu wznawia przyjęcia planowe

Autor: Radio Szczecin/Rynek Zdrowia • • 07 maja 2020 11:14

W środę (6 maja) dr Elżbieta Kasprzak, prezes Zarządu Szpitala Miejskiego w Świnoujściu poinformowała w audycji radiowej "Radio Szczecin na Wieczór”, że placówka wznawia przyjęcia planowe pacjentów.

dr Elżbieta Kasprzak, prezes Zarządu Szpitala Miejskiego w Świnoujściu. Fot. PTWP

Mimo że coraz więcej lecznic wznawia swoją planową działalność, na razie na nadmiar pacjentów nie może narzekać. Wielu z nich obawia się wizyt w szpitalu ze względu na zagrożenia koronawirusem. Jak przekonywała jednak dr Kasprzyk, nie powinni się obawiać. W szpitalu przestrzegany jest odpowiedni reżim sanitarny, przed przyjściem przeprowadzony jest wywiad telefoniczni, a podczas przyjęcia pacjent ma mierzoną temperaturę i przeprowadzony jest wywiad epidemiologiczny.

Uczestnicząca w audycji Wiesława Fabian, prezes oddziału Kolegium Lekarzy Rodzinnych, mówiła, że wielu pacjentów korzysta z porad telefonicznych. Jeżeli lekarz nie jest w stanie rozstrzygnąć w czasie takiej rozmowy problemu pacjenta i podjąć decyzji, chory powinien być zbadany. W takiej sytuacji pacjenci przychodzą umówieni na konkretną godzinę do przychodni.

Więcej: radioszczecin.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum