Szpital Matki Polki w Łodzi podpisał umowę na dziecięcą opiekę koordynowaną

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 07 września 2017 14:14

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi rozpoczął kompleksową opiekę nad chorymi dziećmi do trzeciego roku życia. To nowy program NFZ. Leczenie nie ma limitów. Placówka podpisała umowę z Funduszem do 2021 r. Jej wartość do końca tego roku to niemal 460 tys. zł.

Szpital Matki Polki w Łodzi podpisał umowę na dziecięcą opiekę koordynowaną
Fot. WSZ w Kielcach (zdjęcie ilustracyjne)

Matka Polka to jedyny szpital w woj. łódzkim i jeden z kilku w kraju, który kompleksowo zaopiekuje się chorymi maluchami z nieodwracalnym upośledzeniem albo nieuleczalną chorobę zagrażającą ich życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu.

Z dziecięcej opieki koordynowanej (DOK), jak przewidują neonatolodzy, będzie mogło skorzystać kilkaset dzieci z województwa. Chory maluch ma szansę stać się zdrowszy i sprawniejszy dzięki indywidualnemu planowi opieki, specjalistycznym poradom i badaniom, rehabilitacji, a także konsultacjom dotyczącym żywienia. Płaci NFZ - za każde dziecko i bez żadnych limitów.

Pierwszym krokiem do objęcia dziecka tak zorganizowaną opieką jest wizyta w poradni neonatologicznej w szpitalu, na którą może skierować każdy lekarz, który ma kontrakt z NFZ. Szpital dzięki DOK zapewni i zorganizuje małym podopiecznym konsultacje lekarzy z dziedziny m.in. pediatrii, neonatologii, neurologii, rehabilitacji medycznej, okulistyki, kardiologii, otorynolaryngologii, ortopedii, endokrynologii, chirurgii, a także psychologa, logopedy i dietetyka.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum