Szpital Kielecki: próba sił - personel kontra prezes

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 04 maja 2011 20:59

Pracownicy Szpitala Kieleckiego św. Aleksandra zamierzają złożyć wotum nieufności wobec Grażyny Zbielskiej, prezes placówki.

Szpital Kielecki: próba sił - personel kontra prezes
Od maja oddział wewnętrzny Szpitala Kieleckiego św. Aleksandra zawiesi działalność. Z jednostki odeszli bowiem wszyscy interniści. Pacjentów ewakuowano do innych lecznic w Kielcach i okolicy. Po tej decyzji zaprotestowały pielęgniarki, bo boją się, że wraz z zamknięciem oddziału stracą pracę.

W środę ( 4 maja) Zbielska spotkała się z przedstawicielami protestującej załogi, spotkanie jednak nie uspokoiło pracowników, którzy zapowiadają, że w przyszłym tygodniu złożą wotum nieufności dla szefowej lecznicy.

Lekarze złożyli wypowiedzenia protestując przeciwko udziałowi szpitala w konkursie NFZ na nocną i świąteczną opiekę ambulatoryjną.

Gdy szpital nie otrzymał kontraktu na wspomniane świadczenia, lekarze chcieli zmienić decyzję. Dyrektor lecznicy Grażyna Zabielska zgodziła się na cofnięcie wypowiedzeń siedmiu lekarzom, oprócz ordynatora. Na to zespół lekarski interny nie wyraził zgody.

W Kielcach oddziały internistyczne działają w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym i szpitalu MSWiA, w powiecie kieleckim - w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Czerwonej Górze i w Szpitalu Powiatowym w Chmielniku.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum