Szpital Giżycki 30 czerwca ponownie otwiera oddział pediatryczny

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 27 czerwca 2018 10:30

Szpital Giżycki w sobotę (30 czerwca) ponownie otworzy oddział pediatryczny. W ten sposób oferta placówki dla pacjentów z Giżycka i regionu odpowiada zakresowi pełnoprofilowego szpitala powiatowego.

Szpital Giżycki 30 czerwca ponownie otwiera oddział pediatryczny
Fot. Shutterstock (zdj. ilustracyjne)

Oddział, tak jak przed zawieszeniem, będzie dysponował 19 łóżkami. Całodobową opiekę zapewni 3 stałych lekarzy, pielęgniarki i lekarze na dyżurach - podaje szpital w informacji przekazanej mediom.

Oddziałem pokieruje Maria Chojnowska, specjalistka pediatrii z kilkunastoletnim doświadczeniem, które zdobywała przede wszystkim w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Ordynator prowadziła również zajęcia ze studentami Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z zakresu chorób zakaźnych dzieci. Jest także biegłą sądową w dziedzinie pediatrii.

- Reaktywacja oddziału pediatrycznego Szpitala Giżyckiego jest dla mnie wyzwaniem, a jednocześnie misją. Chcę żeby dzieci z Giżycka i okolic, a także wszystkie przyjeżdżające w sezonie letnim, były otoczone profesjonalną opieką - mówi Maria Chojnowska, ordynator oddziału pediatrycznego. 

Dodaje: - Planuję poszerzyć zakres usług oddziału o planową diagnostykę takich schorzeń jak otyłość, zespół metaboliczny, zaparcia. Ponadto, wychodząc z założenia że lepiej zapobiegać niż leczyć, zamierzam wzbogacić ofertę oddziału o działania profilaktyczne, m.in. szkolenie dietetyczne i promocję zdrowego trybu życia.

Funkcjonowanie oddziału pediatrycznego zostało zawieszone na początku tego roku, ze względu na brak odpowiedniej obsady lekarskiej, jak również z powodu niewielkiej liczby pacjentów. Ponowne jego otwarcie jest możliwe dzięki układowi z wierzycielami, jaki w maju zawarła Agnieszka Biała, zarządca restrukturyzacyjny Szpitala Giżyckiego.

- Cieszę, że będę mogła współpracować z panią Marią Chojnowską, wierzę, że dobrze poprowadzi giżycki oddział pediatryczny. Układ z wierzycielami spowodował, że odzyskaliśmy zaufanie zarówno kluczowych dostawców Szpitala Giżyckiego, jak również wysokiej klasy specjalistów. Długoterminowe pozyskiwanie kadry lekarskiej jest zawarte w planie restrukturyzacji. Teraz, po zawarciu układu z wierzycielami, możemy je realizować - powiedziała Agnieszka Biała.

Szpital Giżycki jest pierwszym szpitalem w Polsce, który przechodzi proces sanacyjny na podstawie Prawa restrukturyzacyjnego, które obowiązuje od 1 stycznia 2016 r.

Czytaj też: Postępowanie sanacyjne w Szpitalu Giżyckim. Czy inni pójdą tym śladem?

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum