Szef częstochowskiego szpitala: zachęty dla młodych lekarzy należy wypracować jak najszybciej

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 18 lutego 2018 16:15

Częstochowa chce zapewnić mieszkania młodym lekarzom, by zachęcić ich do pracy w mieście. Według Wojciecha Koniecznego, dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie, w którym czekają wolne etaty - program zachęt dla młodych lekarz powinien powstać jak najszybciej.

- Młody lekarz, zaczynający pracę, nie opływa w dostatki, doceni taką pomoc. Podobnie jak pokrywanie kosztów szkoleń - uważa dyrektor częstochowskiego szpitala. Fot. Archiwum

W rozmowie z Gazetą Wyborczą dyrektor Konieczny wskazuje, że młody lekarz, zaczynający pracę, nie opływa w dostatki i doceniłby taką pomoc. Obawia się, że inne miasta podchwycą pomysł i zacznie się licytacja: jeden da mieszkanie czteropokojowe, drugi szeregówkę, a trzeci nawet apartament. Dlatego - w jego opinii - jeżeli Częstochowa ma taki projekt, powinna jak najszybciej opracować jego szczegóły, by już teraz wprowadzić go w życie.

Zwraca też uwagę, że za trzy, góra pięć lat będzie mieć miejsce kumulacja problemów z brakiem pielęgniarek.

- Jeszcze go w Częstochowie nie obserwujemy, bo w mieście doszło do likwidacji różnych oddziałów w różnych placówkach, a my wchłonęliśmy ich personel - mówi Wojciech Konieczny.

Podkreśla, że nie ma zainteresowania studiami pielęgniarskimi, bo jest to zawód trudny, a nieatrakcyjny finansowo. W jego opinii w przyszłości brak pielęgniarek może skutkować zamykaniem szpitalnych oddziałów.

Więcej: www.czestochowa.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum