Szczytno: załoga szpitala opowiada się za strajkiem

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 12 czerwca 2014 11:34

W referendum, jakie przeprowadzono w środę (11 czerwca) w Zespole Opieki Zdrowotnej w Szczytnie pracownicy szpitala odpowiedzieli na pytanie - czy są za strajkiem, jeśli nie zostaną spełnione ich żądania.Domagają się podwyżek, po 400 złotych na osobę, co w skali roku daje 2 miliony złotych.

Jak poinformował portal rynekzdrowia.pl Jarosław Czaplicki, członek zarządu Międzyzakładowej Organizacji NSZZ Solidarność przy szpitalu w Szczytnie, ponad 90 proc. załogi opowiedziało się za ewentualnym strajkiem.

- W piątek (13 czerwca) spotka się zarząd i omówi sytuację w szpitalu oraz podejmie decyzje co do dalszych kroków. Będziemy też spotykać się z dyrekcją, ale to wymaga czasu, bowiem wszystkie nasze kroki muszą zostać udokumentowane. Zwrócimy się więc oficjalnie do dyrekcji szpitala o spotkanie w tej sprawie - mówi Czaplicki.

Beata Kostrzewa, dyrektor szpitala w Szczytnie, twierdzi, że nie ma w budżecie placówki takich pieniędzy. W piątek ma się odbyć spotkanie z dyrektorem oddziału NFZ w sprawie zwiększenia kontraktów dla lecznicy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum