Szczecinek: w obiektach "budowlanki" powstanie Centrum Zdrowia Psychicznego?

Autor: Szczecinek Portal Informacyjny Temat.net/Rynek Zdrowia • • 16 stycznia 2019 13:32

Wszystko wskazuje na to, że szczecinecki szpital wkrótce dołączy do grupy placówek świadczących wsparcie dla osób chorych lub zaburzonych psychicznie. Powiat planuje uruchomienie Centrum Zdrowia Psychicznego w kompleksie budynków po dawnej szkole budowlanej.

Szczecinek: w obiektach "budowlanki" powstanie Centrum Zdrowia Psychicznego?
Powiat planuje uruchomienie Centrum Zdrowia Psychicznego Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Obecnie trwają rozmowy w sprawie przejęcia przez szpital kontraktu NFZ z NZOZ Salus na oddział psychiatryczny. Starosta Krzysztof Lis wyjaśnia, że chodzi o przejęcie kontraktu w formie cesji - informuje serwis szczecinek.com

Zdaniem starosty, jeśli rozmowy zakończą się sukcesem, uruchomienie CZP w Szczecinku byłoby możliwe w perspektywie 3-4 lat. Budynki po dawnej szkole budowlanej, w której miałaby funkcjonować psychiatria, mogłyby zostać wprowadzone do szpitala aportem. Zgodnie z planem, w obiektach po byłej szkole oprócz oddziału psychiatrycznego miałyby też znaleźć lokum inne jednostki, np. oddział rehabilitacji.

Starosta poprosił obecnie prezesa Szpitala w Szczecinku Sp. z o.o. Radosława Niemca o zaopiniowanie pomysłu i udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy budynki po dawnej szkole odpowiadają standardom szpitala. Jeśli tak, konieczne będzie zabezpieczenie na ten cel środków finansowych w budżecie na 2020 r.

Więcej: szczecinek.com

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum