Szczecinek: szpital woli płacić kary zamiast zatrudniać lekarza do karetki?

Autor: iszczecinek.pl/Rynek Zdrowia • • 16 lipca 2020 13:44

Prezes spółki Szpital w Szczecinku Anna Złotowska nie ukrywa, że płacenie kar za brak lekarza w karetce specjalistycznej jest korzystniejsze niż jego utrzymanie, "ponieważ to są najwyższe stawki". W roku 2020 lecznica musiała zapłacić z tego tytułu 36 tys. zł.

Szczecinek: szpital woli płacić kary zamiast zatrudniać lekarza do karetki?
Lecznica ma trzy karetki typu "P" i jedną typu "S" Fot. Archiwum

Poza nałożeniem kary, świadczeniodawcy potrącane jest nienależnie wypłacone wynagrodzenie. Zwrot środków stanowi różnicę pomiędzy wysokością dobowych stawek: zespołu specjalistycznego a podstawowego, proporcjonalnie do czasu, w jakim zespół specjalistyczny funkcjonował bez lekarza systemu - informuje serwis iszczecinek.pl

Pytana o sytuację rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie podkreśla, że jeżeli w umowie jest zapis, iż karetka specjalistyczna powinna być w pełnym składzie, to należy się z niego wywiązać. Jak wskazuje, trzeba podejmować starania, by znaleźć lekarza, a jeśli taka sytuacja będzie się powtarzała, WSPR rozważy rozwiązanie umowy ze szpitalem w Szczecinku, który działa jako podwykonawca.

Szczecinecka lecznica ma trzy karetki typu "P" i jedną typu "S". Podstawowe obsługiwane są przez dwójkę ratowników medycznych albo ratownika i pielęgniarkę. Karetka specjalistyczna powinna mieć na pokładzie trzy osoby - dwóch ratowników i lekarza. Jednak często "S" działa jako "P".

Więcej: iszczecinek.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum