Szczecinek: samorząd miasta umożliwił szpitalowi wzięcie kredytu

Autor: szczecinek.com/Rynek Zdrowia • • 27 kwietnia 2018 09:40

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Szczecinek radni umożliwili spółce wzięcie kredytu w wysokości 1,2 mln zł, by mogła ''upłynnić'' swoje finanse. Obradom nad ważnym i trudnym dla wielu mieszkańców, lekarzy i pacjentów tematem towarzyszyło wiele emocji.

Dyskusja była burzliwa. Ostatecznie wszyscy radni zagłosowali za udzieleniem szpitalowi kredytu. Fot. Archiwum

Jak podaje portal szczecinek.com, zdaniem burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa wszystkiemu jest winien PiS oraz wprowadzona w ubiegłym roku reforma, która wciągnęła szczecinecki szpital do tzw. sieci szpitali. Mimo oczekiwań spółka, w którą zainwestowano miliony, nie ''załapała'' się na lepiej płatny, II stopień referencyjności. Zamiast tego, jak większość szpitali powiatowych Szpitalu w Szczecinku Sp. z o.o. został zakwalifikowany do grupy placówek I stopnia.

Innym wymienianym powodem finansowej zadyszki ma być zbyt niski ryczałt i kłopot z pozyskiwaniem nadlimitów. Do tego dochodzą mocno wyśrubowane oczekiwania finansowe lekarzy i pielęgniarek, konieczność wdrażania nowych wytycznych, w tym m.in. całego pakietu e-procedur, a także konieczność nieustannego inwestowania w nowy sprzęt, który będzie gwarantował wykonywanie usług medycznych na najwyższym poziomie.

Burzliwa wymiana zdań między radnymi trwała ponad dwie i pół godziny. Ostatecznie jednak wszyscy radni zagłosowali za udzieleniem szpitalowi kredytu.

Więcej: www.szczecinek.com

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum