Szczecinek: ponad 9 mln straty szpitala

Autor: szczecinek.com/Rynek Zdrowia • • 08 lipca 2019 09:54

Zgromadzenie wspólników pod koniec czerwca nie udzieliło absolutorium dotychczasowemu prezesowi Szpitala w Szczecinku Sp. z o.o. Radosławowi Niemcowi. Na jego miejsce powołany został tymczasowo Marek Kotschy (wicestarosta szczecinecki, który w powiecie odpowiadał m. in. za oświatę).

Szczecinek: ponad 9 mln straty szpitala
Fot. PTWP

Głos w sprawie nieudzielenia absolutorium dotychczasowemu zarządowi szczecineckiej szpitalnej spółki zabrali jej współwłaściciele - miasto i powiat. Burmistrz Daniel Rak mówi o zaskoczeniu całą sytuacją i decyzji politycznej. Z kolei starosta zwraca uwagę na brak chęci współpracy ze strony dotychczasowego prezesa.

Szczecinecki szpital w 2018 roku wygenerował najwyższą jak dotąd stratę rzędu 9,3 mln zł. Burmistrz Daniel Rak nie ukrywa, że ma ze starostą zupełnie różne zdania dotyczące sytuacji szpitala. Podkreśla, że było oczywiste, że budżet szpitala się nie dopnie, chociażby ze względu na koszty osobowe czy szereg medycznych procedur, które są niedoszacowane.

Jak podkreśla, informacje o tym przekazywał zarówno dyrektor medyczny szpitala - Marek Ogrodziński jak i prezes Radosław Niemiec. Zupełnie inaczej całą sprawę przedstawił w rozmowie z TV Zachód starosta Krzysztof Lis. Jak poinformował, nowa rada nadzorcza próbowała uzyskać od prezesa szczegółowe informacje dotyczące kwestii finansowych, ale bezskutecznie.

Zdaniem Krzysztofa Lisa, zaistniała sytuacja wymaga unormowania i o ile udziałowcy powinni wspierać finansowo szpital, nie mogą w nieograniczony sposób dokładać pieniędzy, bez względu na wielkość dziury finansowej. Konieczny jest audyt placówki, aby dowiedzieć się, gdzie są za duże źródła generowania kosztów. Potem ewentualnie należałoby wprowadzić działania naprawcze tak, by szpital nie stracił płynności finansowej.

Więcej: szczecinek.com

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum