Szczecinek: były prezes szpitala polemizuje z wnioskami audytu

Autor: iszczecinek.pl/Rynek Zdrowia • • 18 lutego 2020 10:17

Radosław Niemiec, były prezes spółki Szpital w Szczecinku, wydał oświadczenie, w którym odniósł się m.in. do audytu przeprowadzonego w szpitalu. Audyt nie wypadł pomyślnie, w wyniku czego nie otrzymał absolutorium z wykonania budżetu i przestał być prezesem.

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Kontrola przeprowadzana była przez zespół, składający się m.in. z przedstawiciela powiatu i miasta, czyli właściciela większościowego i mniejszościowego spółki.

„Postawiony mi został absurdalny zarzut przerostu zatrudnienia w okresie 2015-2019 roku” - czytamy w portalu iszczecinek.pl, który oświadczanie byłego prezesa zamieścił we wtorek (18 lutego).

„Audyt podał, że zatrudniono 175 osób. Wyjaśniam, że wiązało się to z potrzebami poszczególnych oddziałów, przewidzianymi prawem normami, zwiększonymi potrzebami w zakresie obsługi szpitala także technicznej czy też wprowadzenia przepisów w kwestii chociażby odpowiedniej ilości pielęgniarek na łóżko (tzw. norm pielęgniarskich). Z łącznej ilości 175 osób zwolniono zdaniem Pana Starosty 22 osoby. Z przedstawionych danych wynika, że w większości były to opiekunki medyczne i kilka osób z administracji. Znamienne jest to dlaczego w ramach tzw. planu naprawczego nie zwolniono pozostałych osób. Odpowiedź jest prosta - osoby te jednak są niezbędne i potrzebne” - przekonuje Radosław Niemiec.

„Mówicie Państwo o przerostach zatrudnienia?” - polemizuje z ustaleniami kontroli i wyraża zdziwienie zarzutami: „Przerosty zatrudnienia w obszarze rynku medycznego? W czasie potężnych niedoborów kadr medycznych w Polsce? Toż to jakiś ewenement na skalę krajową - wystarczy przejrzeć portale branżowe”.

Czytaj: iszczecinek.pl

Czytaj także: Szczecinek: audyt w szpitalu wykazał, że można było nim lepiej zarządzać

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum