Szczecinek: audyt w szpitalu wykazał, że można było nim lepiej zarządzać

Autor: szczecinek.com/Rynek Zdrowia • • 18 grudnia 2019 10:00

W spółce Szpital w Szczecinku zakończył się trwający kilka miesięcy audyt, który miał wskazać ewentualne nieprawidłowości w zarządzaniu, które miały doprowadzić do nadmiernego zadłużenia szpitala.

Szczecinek: audyt w szpitalu wykazał, że można było nim lepiej zarządzać
Fot. Archiwum

Jak podaje serwis szczecinek.com, audyt potwierdził, że w spółce były nieprawidłowości i że pewnymi obszarami można było dużo lepiej i mądrzej ekonomicznie zarządzać.

Kontrola szpitalnych finansów została zapoczątkowana przez tymczasowego prezesa szpitala Marka Kotschego, który objął tę funkcję po tym, jak jego poprzednik - Radosław Niemiec nie otrzymał absolutorium z wykonania budżetu. Kontrola przeprowadzana była przez zespół, składający się m.in. z przedstawiciela powiatu i miasta, czyli właściciela większościowego i mniejszościowego spółki.

Pierwsza część audytu miała wykazać nieprawidłowości i nadużycia, których miał się dopuścić były prezes Radosław Niemiec. Cały raport z pierwszej części audytu na wniosek policji został złożony do Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku; zostało także złożone zawiadomienie do prokuratury. W związku z tą sprawą wpłynęły również dwa zawiadomienia do CBA.

Jak poinformowała prezes szpitala Anna Złotowska, po zaopiniowaniu protokołu, z wynikami kontroli będzie mogła się zapoznać opinia publiczna.

Więcej: szczecinek.com

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum